نوشتن‌گاه

نوشتن‌گاه عضویست از بدن چون نشیمن‌گاه؛ مرکب است از دست و مغز و قلب که در وادی نوشتن همان قلم است و عقل و دل

نوشتن‌گاه

نوشتن‌گاه عضویست از بدن چون نشیمن‌گاه؛ مرکب است از دست و مغز و قلب که در وادی نوشتن همان قلم است و عقل و دل

۴ مطلب در خرداد ۱۳۹۸ ثبت شده است

مقدمه

هر کجا که می روم مثلا در سفر در رستوران، صف سینما، در داخل خیابان، داخل هواپیما، در کوههای اطراف تهران همیشه مردم به خصوص جوانان عزیزمان درباره عشق و زندگی پرسشی که از یافتن پاسخش مایوس می شوند و نمی دانند که چگونه این را به دست بیاورند برای من هم همین ها به مرور زمان سوالهای در ذهن من جای گرفت. و وقتیکه بیشتر دقت کردم دیدم تفاوتی بین زن و مرد نیست و هیچ کام به دیگری برتری ندارد و فقط جایگاههای آنها با هم متفاوت است نقطه ی مشترک آنان این است که به یک گونه تعلق دارند و فقط جایگاههای آنها با هم متفاوت با ارزش های متفاوت زندگی می کنند این را همه می دانند ولی نمی خواهند زیر بار بروند وقتی که به شواهد نگاه می کنیم حداقل در تهران می بینیم 40% ازدواجها به طلاق می انجامد و بسیاری از روابط پیش از رسیدن به مرحله ازدواج از هم می گسلد در تمام جوامع بخصوص در کشور خودمان از دیدگاهها، رفتارها، باورها و حرکات شریک زندگی خود گلمندند. به همین منظور به روابط زناشویی علاقمند شدم تا کنکاشی در این خصوص انجام دهم تا بفهمم که چطوری می توانم رابطه بسیار خوب همراه با عشق با همسر خود داشته باشم.

 

بعضی چیزها روشن و آشکار است:

وقتی مردی به آرایشگاه می رود فقط به منظور رفع اصلاح موی سر می رود ولی در زنان این چنین نیست خیلی اوقات پیش می آید که خانمی برای رنگ کردن موی سر می رود و سپس یک دوست پیدا می کند و چنان گرم می گیرند که آدم فکر می کند که چندین سال است که همدیگر را می شناسند مردان وقتی عصبانی می‏شوند شروع به نوشیدنی می کنند رفتار پرخاشگرانه دارند پی در پی کانال تلویزیون را عوض می کنند ولی زنان وقتی که عصبانی می شوند شکلات می خورند و یا به خرید می روند آقایان خیلی کم صحبت می کنند بیشتر در تفکر هستند جهت یابی خوبی دارند نقش خوانی خوبی دارند و برعکس در خانمها بسیار صحبت می کنند جهت یابی خوبی ندارند.

 • ۰ نظر
 • ۳۰ خرداد ۹۸ ، ۰۵:۳۵
 • مجتبی قره باغی

بسم الله الرحمن الرحیم


گردآورنده و محقق: مجتبی قره باغی

(کپی با ذکر منبع بلامانع می باشد.

دانشجوی گرامی برای استفاده از این مقاله باید قسمتی ازمقاله را به روش علمی فک دهی با تفسیر خود در مقاله خودت به کار بگیری.)

تاریخچه: سرآغاز وجود هرکدام از ما هنگامی است که یک اسپرم یا یک اوول با یکدیگر در می آمیزند و هستی مارا به بار می نشانند (سیمونه).

با انتقال اسپرم توسط  پدر تاثیر مستقیم او در جنبه وراثتی به پایان رسیده و مادر تا 9 ماه دیگر رابطه ی فیزیکی و عاطفی اش را با کودک ادامه خواهد داد.3 ماه بعد از ازدواج اسپرم و اوول جنسیت فیزیولوژیک این موجود ناشناخته بیولوژیکی مشخص می شود و در ادامه بعد از او کاهش مسئولیت توسط ژن ها و هورمون ها تکامل جنسیت ( جنسیت فیزیکی, هویت جنسی, رفتار جنسی ) توسط شاخص های پررنگ تری چون عوامل روانی اجتماعی و فرهنگی ادامه پیدا می کند ( گولومبوک و همکاران ).

هویت جنسی یعنی قبول جنسیت فیزیولوژیکی خود توسط سیستم روانی فرد و نتیجتا همانند سازی صحیح در طول زندگی با همجنسان خود برای کسب رفتار متعارف جنسی در زندگی فردی و اجتماعی در این بین افرادی یافت می شوند که به علل مختلف از جمله پرورش نادرست توسط اطرافیان از جمله والدین و نتیجتا همانند سازی با جنس مخالف از همان سنین کودکی و به بعد به وضعیتی دچار می شوند که به درون فکنی رفتار جنسی مخالف, دیگر از جنس فیزیولوژیکی و به دنبال آن افکار و رفتارهای جنسی خود راضی نبوده و تنفر از خود دست به دامان روانپزشکان و پزشکی قانونی شده و اقدام به تغییر جنسیت می کنند که به این افراد اصطلاحا ( خواه جنسی ) می گویند.افراد مبتلا به این اختلال از زمان های قدیم در اجتماعات مختلف شناخته شده و شرح داده شده اند این افراد خود را متعلق به گروه جنسی مخالف می دانند و از وضعیت جنسی, بدنی خود ناراحت هستند و می گوشند با استفاده از هورمون ها و اعمال جراحی وضعیت خود را به وضعیت جنس مقابل نزدیک کنند.از ابتدای خلقت به دنبال ساده ترین موجودات چند سلولی و مانند ستارگان ریز دریایی و اسفنج ها و ... درخت زندگی شاخه های مختلفی به وجود می آورند.در ابتدای این مرحله هر سلولی سلول مشابه خود را به وجود می آورد.اما از این پس در پس آمیزش هر دو سلول سلول سومی متفاوت با آن پدیدار شد.پاره ای نگرش ها بر این باورند که دیگر خواری جنسیتا را به وجود آورد.بدین معنا که سلول ها یکدیگر را می خورند و ژن هایشان با هم در می آمیختند.گروهی از آنها با هم جفت و جور شده اند و تبادل ژنتیکی کرده اند و بدین ترتیب جنسیت فراگیر شد.در آمیختگی ژن ها با دو رشته زوجی صورت می گرفت و روند دوتایی داشت.محققان عقیده دارند که ترکیب سه رشته زوجی باهم سبب پیچیده تر شدن نظام جهان و در نتیجه فنا پذیر شدن زندگی انسان می شود ( سیمونه ).

اندیشمندان نیز در تاثیر عقاید بالا اعتقاد دارند که انسان در اصل موجودی دو جنسه است.(فروید) نیز به خصوص بر دو جنسی بودن میل همزمان به همجنسی و جنس مخالف مردان و زنان تاکید داشت.فیلسوفانی چون افلاطون بر دو جنسی بودن افراد در ابتدا تاکید داشته اند.(استود)

انسان از نظر فیزیولوژیک هورمون های هر دو جنسی در بدن خود داراست.از نظر روانی نیز ردپای خصوصیات دو جنسی را می توان در هر جنس یافت.روان شناس دیگری به نام (گوستاویونگ) نیز به وجود آمار روانی و فیزیولوژیک دو جنسی را در هر شخص به طور علمی تری توجیه کرده است.یونگ در نظریه ی مفاهیم کهن خود (انیما وانیموس) را مطرح می کند و می گوید : در اثر همزیستی مرد با خصوصیات زنانه در مرد و به علت زندگی با مرد صفات مردانه تشکیل می گردد.اینها باعث می شود یک جنس خصوصیات جنس دیگر را نشان دهد .

از مطالب بالا چنین استنباط می شود که جنسیت مطلق نیست و لااقل از نظر ترشحات داخلی مرد آمیخته بوده و در حقیقت نسبت به مرد,مرد تر است.(مارلو)

در قرن 19 شاهد تحول عظیم دیگری بودیم و آن وجود نارضایان جنسی بود.مردانی که به دنبال زندگی زنانه هستند و زنانی که می خواهند مثل مردان زندگی کنند از زمان های قدیم در اجتماعات مختلف شناخته شده و شرح داده شده اند.اولین بار شرح حال این موارد در ادبیات علمی آلمان در قرن 19 وارد شد.اولین گزارش علمی جراحی و تغییر جنسیت در سال 1931 بوسیله ی آبراهام جراح المانی به روئیت رسید.( بلاگلاس و همکاران)

 • ۰ نظر
 • ۳۰ خرداد ۹۸ ، ۰۵:۲۸
 • مجتبی قره باغی
جهت سفارش پایان نامه و تحقیق 
در قسمت نظرات پیام بکذارید
موضوعات:
داک: فایل تایپی ورد قابل ادیت
پی دی اف: فایل غیر قابل ادیت

قیمتها مناسب و فایل ها آماده ارسال می باشند
 
برخی از پایان نامه ها و تحقیقات دانشجویی


ترس کودکان با ترجمه 56 ص

علل مفاسد اجتماعی 26 ص

فرهنگ و شخصیت 43 ص به همراه پاورپوینت

مواد مخدر در جامعه چند مقاله جداگانه 73 ص

روان سالم 35 ص  

شیوه های فرزندپروری 35 ص  

99 گونه  از قرص های روان گردان اکستاسی - 36 ص

ابتذال فراگیر 35 ص

ابتذال فراگیر 42 ص

اجتماعی و فرهنگی 22ص

اثرات آرامش‌بخش موسیقی 11 ص

اختلالات رفتاری کودکان و نوجوانان 36 ص

اختلالات روحی در زنان شاغل 38 ص

اختلالات هویت جنسی 31 ص

ارزشیابی توصیفی 27 ص

ازدواج و طلاق  19 ص

استرس (کامل) 45 ص

اضطراب 38 ص

اضطراب و گام هایی جهت بالا بردن اعتماد به نفس 20 ص

اضطراب در کودکان و نوجوانان 21 ص

اعتماد به نفس 38 ص

اعتماد به نفس 46 ص

اعتیاد  جرم یا بیماری 56 ص

اعتیاد ، مسئله اجتماعی مهم در میان دانشجویان 17 ص

اعتیاد ایدز و هپاتیت در زندان 16 ص

افزایش سلامتی جسمانی و روانی دانش آموزان 19 ص

انحرافات اجتماعی جوانان 36 ص

انحرافات جنسی - علل و عوامل موثر در انحرافات جنسی و پیامدهای آن 16 ص

انواع پژوهش در پژوهش در عملیات  40 ص

انواع هوشها 25 ص

اهداف و اهمیت اجتماعی ورزش 61 ص

بررسی راهکارهای افزایش سرعت روان خوانی در فراگیران پایه ی اول ابتدایی در سال تحصیلی  88-87  - 40 ص

بررسی علل ناسازگاری دانش آموزان 46 ص

بررسی عشق در جامعه امروزی 85 ص

بزهکاری 49 ص

بزهکاری در کودکان 17 ص

لیست برخی دیگر از پایان نامه ها

 • ۰ نظر
 • ۰۱ خرداد ۹۸ ، ۱۳:۵۱
 • مجتبی قره باغی

جهت سفارش پایان نامه و تحقیق
در قسمت نظرات پیام بگذارید
موضوعات:
داک: فایل تایپی ورد قابل ادیت
پی دی اف: فایل غیر قابل ادیت

قیمتها مناسب و فایل ها آماده ارسال می باشند
 
برخی از پایان نامه ها و تحقیقات دانشجویی
 1. به ارث رسیدن حق اجرای مجازات.داک
 2. معاملات آینده در مقایسه با معاملات سلف و دیگر معاملات.داک
 3. بررسی جنبه عمومی جرم معاونت در قتل عمد.پی دی اف
 4. بررسی خیار عیب و آثار آن. داک
 5. به ارث رسیدن حق اجرای مجازات. داک
 6. تعارض قوانین. داک
 7. تفاوت دستور موقت و تأمین خواسته. داک
 8. دیه. داک
 9. شرط عوض در معاملات غیر معوض با بررسی تطبیقی درحقوق مصر. داک
 10. شورای عالی مالیاتی. داک
 11. ضابطین. پی دی اف
 12. عفو.داک
 13. قصاص. داک
 14. معاملات آینده در مقایسه با معاملات سلف و دیگر معاملات.داک
 15.  
 16. مجموعه گزارشهای دوره کارآموزی عملی مشاوره حقوقی و وکالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی. داک
 17. بررسی اصل استقلال قضاوت در جمهوری اسلامی ایران
 18. نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران 31 صفحه
 19. ارتشاء 29 ص
 20. ازدواج 28 ص
 21. ازدواج موقت 32 ص
 22. ازدواج و تابعیت زن ایرانی 30 ص
 23. اصول 37 ص
 24. بررسی جرم آدم‌ربایی و گروگانگیری 19 ص
 25. بیکاری 43 ص
 26. لایحه اصلاح قانون تجارت - فرآیند و اصول تدوین و نوآوری‌ها 213 ص
 27. نکاح با غیر مسلمان 33 ص
 28. معزل حقوق بشر 39 ص
 29. مسئولیت جزایی اطفال 45 ص
 30. مردم سالاری 23 ص
 31. قوه قضائیه 40 ص
 32. قتل عمدی 26 ص
 33. قلمرو جغرافیایی تعارض قوانین 29 ص
 34. قانون تجارت 76 ص
 35. قانون اساسی 35 ص
 36. فرق میان ازدواج دائم و موقت 67 ص
 37. فرزند کشی و همسر کشی 95 ص
 38. عقد ضمان 58 ص
 39. حقوق شهروندی در جهان امروز 29 ص
 40. حق ارتفاق نسبت به ملک غیر و در احکام‌ و آثار املاک‌، نسبت به املاک مجاور 35 ص
 41. جعل اسکناس 39 ص
 42. جرم 92 ص
 
 • ۰ نظر
 • ۰۱ خرداد ۹۸ ، ۱۳:۴۲
 • مجتبی قره باغی
نوشتن‌گاه

دست‌های مرا گرفت و فشرد و خندان گفت: خب پس توانستید زنده بمانید، نه؟ از دو ساعت پیش اینجا منتظرم! نمیدانید امروز بر من چه گذشت! میدانم، میدانم! ولی برویم سر موضوع! می‌دانید چرا آمدم؟ نیامدم که مثل دیروز یه عالم پرت و پلا بگویم! می‌دانید؟ باید در آینده عاقل تر از این باشم. من دیشب خیلی فکر کردم! (شب‌های روشن - داستایفسکی)

بایگانی
آخرین مطالب